odzyskaj swój podatek!

Pracowałeś za granicą?

Slider

Norwegia / zwrot podatku

Warto wiedzieć, jakie dokumenty będą nam potrzebne, jeśli chcemy otrzymać zwrot podatku z Norwegii bowiem ma w tej kwestii nieco inne procedury od tych, jakie obowiązują w Polsce. Żeby móc zatem złożyć deklarację podatkową w Norwegii trzeba dołączyć do niej następujące dokumenty:

  • Sammenstillingtil inntektsmottaker – jest to zaświadczenie o uzyskanych rocznych dochodach i potrąconej zaliczce na podatek wystawiane przez pracodawcę  (lub pracodawców jeśli podatnik miał więcej niż jedno miejsce pracy w danym roku podatkowym)
  • Selvangivelse – (formularz zeznania podatkowego) jest wystawiany przez urząd podatkowy, który następnie przesyła go na zarejestrowany adres podatnika – w Polsce lub też w Norwegii.
    Arsoppgave – dokument, który jest wydawany przez bank. Informuje on o stanie konta w Norwegii z datą na dzień 31 grudnia danego roku podatkowego, który podlega rozliczeniu.

Poza formularzem Selvangivelse każdy podatnik dostaje ponadto od urzędu skarbowego list, który zawiera specjalne kody elektroniczne. Kody te umożliwiają wysłanie zeznania do lokalnych urzędów podatkowych w Norwegii drogą elektroniczną, co bardzo ułatwia całą procedurę, dzięki czemu zwrot podatku z Norwegii jest znacznie prostszy, niż mogłoby się to początkowo wydawać.

Jeżeli nie otrzymałeś kodów, możesz to zrobić korzystając ze strony  wchodząc na stronę difi.no. Klikamy na pole – ID-porten, nastepnie MinID , a potem Pin -kodar  zakładka Korleis bestille Pin – kodar, następnie wybieramy:  Gå tilPIN-kodebestilling.W polu ‘fødselsnummer‘ należy wpisać swój numer personalny (D-nummer lub fødselsnummer) oraz kliknąć ‘bekreft’. Kody wysyłane są zawsze na adres pobrany z urzędu rejestracji ludności (Folkeregisteret).

Masz pytania odnośnie zwrotu podatku?
Napisz do nas,
oddzwonimy do Ciebie.
Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest Beyond Resources Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, ul. Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn, oraz z filią w Lublinie, Krakowskie Przedmieście 54, 20-001 Lublin, NIP: 739-386-92-98. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu poprawnej obsługi klienta. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: agnieszka@faspacking.pl lub osobiście w siedzibie firmy: Herberta 14/23, 10-686 Olsztyn w godzinach pracy biura. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu obsługi zgłoszenia, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od firmy Beyond Resources Sp. z o.o., na mój adres pocztowy lub e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204), oraz telefonicznie.

Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

© Copyright Beyond Resources Sp. z o.o. 2016

Polityka Prywatności

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Projektowanie stron internetowych Olsztyn