Zatrudnienie za granicą – podpowiadamy jak wybrać najlepszą agencję pośrednictwa pracy

Home / Poradnik
Zatrudnienie za granicą – podpowiadamy jak wybrać najlepszą agencję pośrednictwa pracy

26

Październik 2018

Znaczna liczba osób wyjeżdża do pracy za granicę, poszukując ciekawego zajęcia, lepszego wynagrodzenia, szerszych perspektyw rozwojowych. Nic też dziwnego, że na rynku pojawiają się wciąż nowe agencje zatrudnienia. Biura pośrednictwa pracy za granicą oferują wiele różnych stanowisk, skierowanych do wszystkich w zasadzie osób, nawet tych, które nie posiadają wysokich kwalifikacji zawodowych. Szczególnym zainteresowaniem wśród wyjeżdżających cieszą się takie kraje jak Wielka Brytania, a także Holandia.

Jak szukać pracy w Holandii od zaraz

Można, rzecz jasna poszukiwać zatrudnienia za granicą w Holandii na własną rękę, szczególnie jeśli zna się dobrze tamtejszy rynek i rządzące nim prawa, a także język. Jednak dla wielu osób wyjazd do pracy za granicę będzie stanowił zupełnie nowe doświadczenie; powinny one skorzystać z pomocy doświadczonej agencji pracy za granicą. Przy wyborze konkretnej agencji warto kierować się kilkoma istotnymi kryteriami.

Należy dowiedzieć się jak długo dana agencja funkcjonuje na rynku, czy posiada wymagane certyfikaty. Agencja pośrednictwa pracy za granicą, której można zaufać, powinna dysponować odpowiednim doświadczeniem, a zatem działać co najmniej rok oraz w terminie wywiązywać się z wszelkich obowiązków względem współpracujących z nią osób.

Kolejnym, bardzo ważnym szczegółem jest posiadanie przez agencję zatrudnienia wpisu do rejestru podmiotów, które prowadzą taką działalność. Dostęp do takiego rejestru jest darmowy, można go uzyskać na stronie internetowej pod adresem http://www.kraz.praca.gov.pl/. Warto także wiedzieć, że największe agencje pośrednictwa w poszukiwaniu pracy za granicą należą również do Polskiego Forum HR. Co istotne, trzeba dowiedzieć się także, czy wybrana przez nas agencja pośrednictwa dysponuje własnym ubezpieczeniem OC, jak też dodatkowym na przykład ubezpieczeniem odpowiedzialności pracodawcy z tytułu wypadków przy pracy.

W profesjonalnej agencji zatrudnieni są również fachowi pracownicy. Zasadnym jest upewnić się czy w tej wybranej przez nas pracują rekruterzy posiadający odpowiednie kwalifikacje, znający wymogi rynku i potrafiący dobrać oferty pracy w Holandii, zgodne z wymaganiami poszczególnych kandydatów.

Warto również wiedzieć, że oferowana usługa pośrednictwa pracy jest bezpłatna, a pośrednik pracy nie ma prawa pobierać za nią jakichkolwiek opłat! Agencja pośrednictwa pracy za granicą ma prawo pobierać jedynie opłaty za badania lekarskie czy tłumaczenie dokumentów lub realne koszty transportu, lecz sama usługa pośrednictwa jest darmowa.

Co można zyskać dzięki agencji zatrudnienia

Jeśli nie znamy zagranicznego rynku pracy, a dodatkowo niezbyt dobrze władamy językiem danego kraju, skorzystanie z pomocy agencji zatrudnienia jest polecanym rozwiązaniem. Przede wszystkim uniknie się dzięki temu kłopotów związanych z wypełnianiem skomplikowanych dokumentów, a przyszły kandydat może liczyć na profesjonalne doradztwo. Agencja pośrednictwa pracy za granicą każdorazowo dołoży wszelkich starań, aby pracownik znalazł dla siebie odpowiednie stanowisko. Dodatkowo, można liczyć na zorganizowany za niewielką opłatą przejazd do miejsca docelowego, zakwaterowanie (w korzystnych cenach), zlokalizowane w pobliżu miejsca pracy, a w razie konieczności również na tłumaczenie dokumentów wiążących się z zatrudnieniem.

Jeśli więc nie znasz rynku pracy za granicą, lepiej zdać się na profesjonalistę, który przeprowadzi cię przez wszelkie formalności, co pozwoli zyskać gwarancję, iż praca za granicą, do której trafisz, będzie zatrudnieniem legalnym i bezpiecznym, a wynagrodzenie terminowo wpłynie na twoje konto bankowe.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn