Wakacyjny wyjazd do pracy w Holandii czy długoterminowe zatrudnienie – podpowiadamy, co się opłaca

Home / Poradnik
Wakacyjny wyjazd do pracy w Holandii czy długoterminowe zatrudnienie – podpowiadamy, co się opłaca

04

Czerwiec 2019

Praca za granicą, również praca w Holandii, dostępna jest w dwóch opcjach: sezonowej oraz długoterminowej. Każda z nich ma swoje wady i zalety, a wybór jest bardzo indywidualny. Zależy to od stanu zatrudnienia, czy praca ta ma być formą dorobienia, czy stałym dochodem, ale również od sytuacji rodzinnej i mieszkaniowej w kraju. Ważnym czynnikiem jest również opłacalność pracy za granicą. Jakie zajęcie pozwoli zarobić więcej, a tym samym więcej zaoszczędzić? Podpowiadamy, jaką opcję zatrudnienia najlepiej wybrać.

Jak szukać pracy w Holandii?

Poszukiwanie pracy za granicą w obecnych czasach jest dużo prostsze niż kiedyś. Internet niebywale ułatwia to zadanie. Warto przy tym pamiętać, że sieć otworzyła też furtkę dla oszustów, którzy chcą się wzbogacić cudzym kosztem. Żerują oni na osobach poszukujących pracy, wmawiając konieczność wpłacenia zaliczki na zakwaterowanie czy na inne potrzeby. W efekcie oszukana osoba zostaje bez pracy, w obcym kraju i z pustką w portfelu. Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami, najlepiej jest skorzystać z pewnego i sprawdzonego źródła ofert pracy. Bez wątpienia takim pewnym miejscem jest agencja pośrednictwa pracy. Agencje te oferują pewne zatrudnienie za granicą, przejrzyste warunki finansowe, jasną umowę oraz wsparcie pracownika agencji na każdym etapie zatrudnienia. Ponadto korzystając z usług agencji pracy tymczasowej, niejednokrotnie można zdecydować się na ofertę pracy wraz z zakwaterowaniem. Jest to długa lista korzyści, o których warto pamiętać.

Wakacyjny wyjazd do pracy w Holandii

Praca wakacyjna, a więc sezonowa, jest dostępna również w Holandii. Najczęściej dotyczy ona sektora rolniczego i ogrodnictwa. Jest to dobra opcja dla osób, które mają stałe zatrudnienie w kraju i chcą dodatkowego zarobku, sprawdza się także dla uczniów i studentów w okresie wakacyjnym. Praca ta pozwala na zarobienie w tym samym czasie większych pieniędzy niż mielibyśmy szansę otrzymać w Polsce. Nawet po odliczeniu kosztów zakwaterowania i utrzymania wciąż jest to opcja znacznie bardziej opłacalna niż praca sezonowa w kraju. Jeśli mielibyśmy porównywać zarobki przy pracy sezonowej z zarobkami w przypadku długoterminowej pracy w Holandii, to dłuższy wyjazd znacznie bardziej się opłaca. Dlaczego? Z czego to wynika? Jest to dość proste i zjawiskiem tym kierują mechanizmy podobne jak w naszym kraju. Pracownik sezonowy przychodzi tylko „na chwilę”, pracodawca nie dokłada nadmiernych starań, aby bardziej go zmotywować, oferując wyższe wynagrodzenie czy dodatkowe premie. Dlatego też wyjeżdżając do pracy sezonowej, niezależnie od wieku, trzeba liczyć się z wynagrodzeniem na poziomie ustawowego minimum.

Długoterminowy kontrakt w Holandii

Długoterminowy kontrakt w Holandii jest doskonałym rozwiązaniem dla osób samotnych, nieposiadających zobowiązań w Polsce, lub takich, które swoją przyszłość wiążą z wyjazdem na stałe do Holandii. Podobnie jak w przypadku zatrudnienia sezonowego można skorzystać z agencji pośrednictwa pracy oraz wybrać ofertę pracy z zakwaterowaniem. W przypadku długoterminowego kontraktu pracownik oczywiście otrzymuje prawo do urlopu i ma możliwość przyjazdu do Polski po wcześniejszym umówieniu terminu z pracodawcą. Jeśli natomiast chodzi o opłacalność takiego wyjazdu i możliwości płacowe, to jest to opcja znacznie bardziej korzystna dla pracownika niż praca sezonowa. Podpisując z pracodawcą długoterminowy kontrakt, podobnie jak w przypadku pracy w Polsce, z czasem można liczyć na podwyżkę. Możliwość podniesienia pensji wiąże się z zaangażowaniem pracownika, osiąganymi przez niego wynikami oraz chęcią pracodawcy do zmotywowania go. Dodatkowo niektórzy pracodawcy oferują także atrakcyjny system premiowy, który obejmuje pracowników długoterminowych. Prowadzi to do możliwości otrzymania większego zastrzyku gotówki. Wyższe wynagrodzenie to nie wszystko. Warto również wspomnieć o atrakcyjnym systemie emerytalnym, który po osiągnięciu wieku emerytalnego, otrzymać wypracowaną część holenderskiej emerytury. Tym samym długoterminowy kontrakt w Holandii to opcja najbardziej opłacalna dla pracownika.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn