Rola polskiego biura pośrednictwa pracy w Holandii. Zalety legalnego zatrudnienia

Home / Poradnik
Rola polskiego biura pośrednictwa pracy w Holandii. Zalety legalnego zatrudnienia

14

Październik 2019

Decydując się na poszukiwanie pracy za granicą, stajemy przed dylematem, czy poszukiwać na własną rękę, czy też zwrócić się po pomoc do specjalistów. Taką specjalistyczną pomoc w poszukiwaniu pracy za granicą oferują biura pośrednictwa pracy. Współpraca z nimi daje obszerny pakiet korzyści i udogodnień. Jednym z najważniejszych jest pewność legalności oraz stabilności zatrudnienia. Jakie jeszcze profity niesie zatrudnienie przez biura pośrednictwa pracy i jaka jest ich rola? Wyjaśniamy.

Co oferuje polskie biuro pośrednictwa pracy w Holandii?

Biuro pośrednictwa pracy jest miejscem, w którym kandydat do pracy może znaleźć wiele ofert zatrudnienia w różnych branżach. Innymi słowy biura takie poszukują pracowników, a następnie delegują ich do pracy u konkretnego pracodawcy będącego osobą trzecią. Najczęściej biura pośrednictwa pracy skupiają się na poszukiwaniu pracy za granicą. W zależności od profilu działalności danego biura może się ono specjalizować w poszukiwaniu pracy w konkretnym kraju, w grupie krajów lub też na terenie całej Unii Europejskiej, a nawet, choć znacznie rzadziej, poza Europą. Dodatkowo biura pośrednictwa pracy mogą skupiać oferty zatrudnienia jedynie z wybranej branży czy sektora bądź działać na znacznie szerszą skalę. Nie ma nic dziwnego w takiej specjalizacji i nie powinna ona niepokoić kandydatów do pracy.

Zadania polskiego biura pośrednictwa pracy

Podstawowym i najbardziej oczywistym zadaniem polskich biur pośrednictwa pracy jest poszukiwanie pracowników oraz zatrudnianie ich na zlecenie zagranicznego pracodawcy. Jest to pobieżne ujęcie tematu, ponieważ działalność biur pośrednictwa pracy znacznie wykracza poza te ramy. Po pierwsze rekrutacja. Biura pośrednictwa pracy przeprowadzają rekrutację dla zagranicznych pracodawców, dobierają pracowników pod kątem wiedzy i umiejętności do konkretnych stanowisk. Następnie przedstawiciel biura w imieniu zagranicznego pracodawcy podpisuje z kandydatem umowę o pracę. Rola biura pośrednictwa pracy nie kończy się na tym. W zależności od potrzeb oraz życzenia kandydata agencja pracy zajmuje się także organizacją transportu do docelowego miejsca zatrudnienia i zakwaterowania w pobliżu miejsca pracy. Warto skorzystać z tej pomocy, gdyż niezwykle ułatwia ona organizację wyjazdu, a dodatkowo zdejmuje z barków bardzo dużo stresu oraz nerwów związanych z poszukiwaniami na własną rękę. To jeszcze nie wszystko. Biuro pośrednictwa pracy, pracownikom zatrudnionym przy jego pomocy, oferuje niezbędną pomoc również już w miejscu pracy. Do dyspozycji pracowników jest przedstawiciel biura, który posiada niezbędną znajomość języka i może pomóc wyjaśnić powstałe ewentualne nieporozumienia z pracodawcą, załatwić sprawy urzędowe czy nawet skomunikować się podczas wizyty u lekarza.

Zalety korzystania z pomocy biura pośrednictwa pracy

Biorąc pod uwagę ogrom pomocy, którą świadczy biuro pośrednictwa pracy na rzecz kandydata, nie można mieć wątpliwości, że jest to współpraca bardzo cenna oraz opłacalna dla pracownika. Oczywiście zarówno samą ofertę pracy, jak i transport oraz zakwaterowanie, można znaleźć na własną rękę, głównie przy udziale internetu. Należy zawsze przy tym pamiętać, że sprawy załatwione w ten sposób nie zawsze muszą być wiarygodne. Wystawiamy się więc na pastwę oszustów i naciągaczy. Oprócz tego główną oraz wydaje się, że najważniejszą zaletą zatrudnienia przez biuro pośrednictwa pracy jest pewność legalnego zatrudnienia. Nie należy lekceważyć tego atutu. Legalne zatrudnienie daje nam bowiem pełne prawo do korzystania z opieki lekarskiej, a w razie jakiegokolwiek wypadku w pracy zapewnia również objęcie ubezpieczeniem wypadkowym. Dodatkowo od legalnej umowy i legalnie wypłacanego wynagrodzenia odprowadzane są wszelkie podatki oraz składki. Sprawia to, że nawet będąc za granicą, pracujemy na kapitał swojej emerytury. Być może młodsi pracownicy nie myślą o kwestiach emerytalnych. Ale dla zatrudnionego, którego od emerytury dzieli zaledwie kilka lat, jest to kwestia niebywale ważna. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety płynące z zatrudnienia przez biuro pośrednictwa pracy, zdecydowanie warto skorzystać z takiej formy współpracy.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn