Rola agencji pośrednictwa pracy za granicą w procesie poszukiwania pracy w Holandii

Home / Poradnik
Rola agencji pośrednictwa pracy za granicą w procesie poszukiwania pracy w Holandii

09

Styczeń 2019

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie opuszczają swoją ojczyznę i poszukują lepszego życia w innych krajach. Jedne z nich znajdują swoje podłoże w sytuacji ekonomicznej wyjeżdżających, inne wynikają z pragnienia rozwoju zawodowego czy dążenia do zmiany dotychczasowego życia. Agencje pośrednictwa pracy odgrywają znaczącą rolę w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników z Polski w Holandii.

Wielozadaniowa rola agencji pośrednictwa pracy

Większość zatrudnionych, pracujących w Holandii skorzystała z usług agencji zatrudnienia na którymś etapie poszukiwania pracy. Dla części z nich taka pomoc była jedynie punktem startowym w procesie poszukiwania pracy, jednak wiele osób wyjeżdzających do pracy do Holandii deklaruje, że za każdym razem korzysta z pomocy profesjonalnych agencji zatrudnienia.

Rola agencji pośrednictwa pracy jest wielozadaniowa, ponieważ odpowiada ona za wiele spraw – tak związanych z organizacją procesu rekrutacji, jak i z organizacją samej pracy. W uproszczeniu można stwierdzić, iż agencja zatrudnienia pełni rolę:

  • rekrutera
  • pośrednika
  • doradcy zawodowego
  • opiekuna
  • organizatora na rynku pracy

Rekruterzy w agencji pośrednictwa pracy rejestrują kandydatów do pracy i przedstawiają im oferty zatrudnienia w Holandii, które będą najlepiej dopasowane do ich oczekiwań, kwalifikacji oraz preferencji. Agencja pomaga zatem nie tylko poszukującym pracy, ale także pracodawcom zagranicznym, do których kieruje osoby odpowiadające ich potrzebom i spełniające wymagania.

Jako pośrednik agencja zajmuje się pośredniczeniem w procesie zatrudnienia. Nie jest ona pracodawcą, ponieważ nie zatrudnia pracowników, jednak kieruje, wspiera, prowadzi i doradza im podczas poszukiwania zatrudnienia.

Dobór odpowiednich ofert pracy w Holandii

Jako doradca zawodowy agencja nie tylko dobiera oferty, kierując się najlepiej pojętym interesem pracownika, ale również doradza, jaka praca mogłaby spełnić jego oczekiwania. Zatrudnieni w agencjach pośrednictwa pracy w Holandii rekruterzy posiadają bogate doświadczenie i dzięki umiejętności pracy z ludźmi doskonale sprawdzają się w tej roli.

Agencja pośrednictwa pracy pomaga znaleźć ofertę związaną z legalnym zatrudnieniem, dobrymi warunkami pracy, terminowo wypłacanym wynagrodzeniem oraz z ubezpieczeniem.

Poczucie bezpieczeństwa podczas wyjazdu do pracy za granicę jest bardzo ważne, szczególnie jeśli wyjeżdżamy po raz pierwszy, słabo orientujemy się w realiach rynku pracy i na dodatek nie znamy języka.

Kolejną pełnioną przez agencje pośrednictwa rolą jest bycie organizatorem. Jest to związane z możliwością zorganizowania całej podróży do miejsca docelowego, a także z zapewnieniem zakwaterowania w pobliżu miejsca pracy.

Jeśli dodać do tego, iż agencje pośrednictwa pracy nie pobierają opłat za swoje usługi, to nie wydaje się dziwne, że coraz więcej osób decydujących się na wyjazd do Holandii do pracy z takiej pomocy korzysta. Nie warto samodzielnie szukać zatrudnienia, borykać się z wieloma trudnymi do przewidzenia sytuacjami i narażać na stres, skoro na miejscu czekają profesjonaliści, którzy z wyjątkową starannością zajmują się każdym swoim klientem.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn