Proces rekrutacyjny przed podjęciem pracy w Holandii – wyjaśniamy, jak znaleźć zatrudnienie za granicą

Home / Poradnik
Proces rekrutacyjny przed podjęciem pracy w Holandii – wyjaśniamy, jak znaleźć zatrudnienie za granicą

07

Grudzień 2018

Nadal wielu Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy. Holandia to kraj wciąż cieszący się wśród wyjeżdżających dużym zainteresowaniem. Proces rekrutacyjny jest ograniczony do minimum, a w znalezieniu legalnej pracy, organizacji wyjazdu i załatwieniu wszelkich formalności pomagają Polakom agencje zatrudnienia w Holandii.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji zatrudnienia za granicą?

Znalezienie legalnego, a więc bezpiecznego zatrudnienia w obcym kraju nie należy do łatwych, tym bardziej że na przeszkodzie stoi nie tylko brak znajomości rynku pracy, ale niekiedy także brak znajomości języka. Osoby wyjeżdżające mogą łatwo stać się ofiarą nieuczciwych pracodawców, a także mieć problemy z wieloma innymi sprawami, jak zorganizowanie mieszkania czy wyegzekwowanie swoich praw.

Z tego powodu pomoc profesjonalnego i doświadczonego biura pośrednictwa pracy jest nieoceniona. Agencje zatrudnienia dysponują wieloma ofertami legalnej pracy w Holandii, współpracują ze sprawdzonymi i rzetelnymi pracodawcami, a także pomagają kandydatom, dostosowując oferty pracy do ich oczekiwań oraz kwalifikacji.

Znalezienie agencji, która swoją działalność prowadzi w oparciu o odpowiednie certyfikaty, a także efektywnie organizuje wyjazdy do pracy w Holandii jest pierwszym, a zarazem bardzo ważnym krokiem, który należy uczynić.

Proces rekrutacyjny – to proste!

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy zarejestrować się na stronie agencji pośrednictwa pracy. Tam również dowiemy się, które dokumenty musimy zgromadzić. Będzie nam potrzebne:

  • CV ze zdjęciem w języku polskim lub angielskim
  • skan ważnego dowodu osobistego bądź paszportu, wykonany w kolorze z obydwu stron
  • skan prawa jazdy (jeśli posiadamy), również w kolorze z obydwu stron
  • skan numeru BSN/SOFI, co dotyczy osób, które pracowały już wcześniej w Holandii

Na stronie internetowej znajduje się również kwestionariusz osobowy, który należy wypełnić. Można to zrobić zarówno online, jak i pobrać go oraz czytelnie wypisać. Do kwestionariusza należy dołączyć wymienione dokumenty, a potem wystarczy wysłać całość za pomocą poczty elektronicznej lub dostarczyć osobiście do biura.

Rekruterzy wnikliwie zapoznają się z każdą kandydaturą, wybierając spośród wielu ofert tę, która będzie odpowiednia. Skontaktują się z kandydatem, by poinformować go o wyniku rekrutacji, a także w celu umówienia się na spotkanie, na którym zostaną dopełnione wszelkie formalności, a więc:

  • podpisanie umowy o skierowanie do pracy za granicą
  • ustalenie szczegółów wyjazdu

W przypadku jakichkolwiek niejasności pracownicy agencji pośrednictwa służą pomocą, wyjaśniając wątpliwości i doradzając. Nie należy bać się zadawania pytań – rekruter dysponuje wszechstronną wiedzą na temat samej pracy oraz wszelkich wiążących się z nią zagadnień, a więc warunków finansowych czy socjalnych oraz praw i obowiązków pracownika. W sposób jasny i precyzyjny odpowie na każde pytanie, a cała rozmowa przebiegnie w miłej atmosferze.

Agencja bierze na siebie odpowiedzialność za rekrutację oraz selekcję pracowników, a także organizuje przejazd do miejsca zatrudnienia i zapewnia zakwaterowanie w wygodnych lokalach mieszkalnych bądź niewielkich domkach. To wszystko sprawia, iż osoba, która zdecydowała się na wyjazd, może być pewna, że praca, którą będzie wykonywać, będzie nie tylko legalna, ale również dopasowana do jej możliwości.

Ostatnim etapem, na który musi być przygotowany kandydat, jest sam wyjazd do pracy. Pracownicy agencji podadzą dokładny termin, a także miejsce, w którym należy się stawić, by móc rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn