Praca w ogrodnictwie w Holandii – jak zdobyć zatrudnienie w tym sektorze?

Home / Poradnik
Praca w ogrodnictwie w Holandii – jak zdobyć zatrudnienie w tym sektorze?

25

Październik 2018

Holandia to niewielkie państwo, położone w zachodniej partii nizin europejskich, na wybrzeżu Morza Północnego. Jest to także kraj, w którym produkowane są doskonałe sery, a liczne pola pokrywają wiosną połacie tulipanów. Holandia ma dwie stolice, a mianowicie administracyjną – Hagę oraz konstytucyjną, czyli Amsterdam. To kraj, który coraz chętniej wybierają Polacy jako kierunek zawodowej emigracji.

Jak znaleźć zatrudnienie w ogrodnictwie w Holandii

Poszukiwanymi przez Polaków zajęciami zarobkowymi, jakie można wykonywać w Holandii, są między innymi prace sezonowe w ogrodnictwie, sadach owocowych, przy kwiatach czy szparagach lub przy drzewkach owocowych. Są to charakterystyczne zajęcia nie wymagające posiadania specjalnych kwalifikacji. Tak naprawdę wystarczająca jest podstawowa znajomość języka angielskiego (a czasem także brak znajomości jakiegokolwiek języka obcego).

Osoby, które decydują się wyjechać, są zazwyczaj zainteresowane aktualnymi ofertami pracy bez znajomości języka. Jednakże poszukiwanie zatrudnienia na własną rękę jest skomplikowane, a barierę stanowi tu właśnie język. Pomoc i poradę odnośnie znalezienia odpowiedniej dla siebie oferty pracy można znaleźć w agencji pracy za granicą, która proponuje wiele ciekawych ofert zatrudnienia.

Plusy skorzystania z pomocy agencji zatrudnienia

Agencja pośrednictwa pracy jest wyspecjalizowana w rekrutowaniu kandydatów do pracy w Holandii. Przyjmuje kandydatury osób niewykwalifikowanych, poszukujących zatrudnienia w branży ogrodniczej, zaś jedynym warunkiem wyjazdu jest ukończone 18 lat oraz nawiązanie kontaktu z biurem agencji. Jej partnerami, a jednocześnie przyszłymi pracodawcami wyjeżdzających, są przede wszystkim holenderskie biura pracy, jakie dysponują kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na rynku pośrednictwa pracy na obszarze całej Holandii. Osobom poszukującym zatrudnienia w ogrodnictwie agencje pracy proponują ofertę dostosowaną do ich wymagań i legalne zatrudnienie na podstawie stosownej umowy. W agencji pracy w Holandii całym procesem rekrutacyjnym zajmuje się wykwalifikowany personel. Biuro przejmuje na siebie pełną odpowiedzialność za proces oraz selekcję pracowników. Organizuje wyjazd za granicę oraz podpisuje z kandydatem umowę cywilno-prawną. Wśród ofert pracy w Holandii znajdują się jedynie te, które pochodzą od sprawdzonych pracodawców, u których legalne zatrudnienie znalazło już wiele osób.

Jak wygląda proces rekrutacyjny, czyli jak obsługuje pracowników agencja pracy za granicą

Sam proces rekrutacyjny jest niezwykle prosty. Wystarczy przygotować CV w języku polskim wraz ze zdjęciem oraz posiadać skan dowodu osobistego, a także dysponować kontem w banku, na którego numer będzie w przyszłości przelewane wynagrodzenie. Po zarejestrowaniu się na stronie internetowej agencji pracy w Holandii, wystarczy wypełnić znajdujący się tam kwestionariusz osobowy, w którym należy zamieścić podstawowe dane, takie jak: imię, nazwisko, adres, a także posiadane doświadczenie zawodowe. Po wypełnieniu i przesłaniu formularza razem z załączonymi do niego dokumentami, pozostaje już tylko czekać, aż pracownik agencji pracy skontaktuje się z nami w celu ustalenia wszelkich szczegółów i umówienia na spotkanie.

To na nim kandydat zostanie poinformowany o szczegółach oferty pracy w ogrodnictwie, warunkach wynagrodzenia, a także zakwaterowania oraz ubezpieczenia. Będzie mógł uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania, a potem otrzyma umowę, podpisaną z agencją pracy o skierowanie do pracy w firmie holenderskiej, zawierającą także zapis minimalnego przysługującego mu wynagrodzenia. Dopiero po przyjeździe do Holandii pracownik podpisze umowę z holenderską firmą i ustali właściwą stawkę godzinową, jaka będzie go obowiązywała, a także dowie się, jakie zasady obowiązują pracownika oraz pracodawcę.

Wszystko to przebiega bardzo szybko i sprawnie, i jeśli ktoś poszukuje przysłowiowej pracy w Holandii od zaraz, na przykład na wakacje, to z pewnością będzie zadowolony z takiego rozwiązania. Jednocześnie zyska pewność, iż wszystkie oferowane warunki zostaną mu rzeczywiście zapewnione, a także, iż wynagrodzenie będzie wypłacane w takiej wysokości, na jaką opiewają warunki umowy.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn