Praca w Holandii na wiosnę – w jakich sektorach szukać?

Home / Poradnik
Praca w Holandii na wiosnę – w jakich sektorach szukać?

17

Luty 2020

Wiosna jest czasem nowych początków i nowych decyzji. Dlatego też czy może być lepszy czas na podjęcie decyzji o wyjeździe do pracy w Holandii? Okazuje się, że wiosna jest doskonałym momentem na rozpoczęcie pracy w Holandii nie tylko ze względów psychologicznych, ale również praktycznych i ekonomicznych. Wiosną ruszają wzmożone prace w wielu branżach, a co za tym idzie – zwiększa się popyt na pracowników. Na pracę w jakich sektorach można liczyć w okresie wiosennym? Kto jest poszukiwany i jaką pracę można podjąć w tym czasie? Wszystkiego na ten temat dowiecie się w dalszej części artykułu.

Czym jest praca sezonowa?

Określenie pracy sezonowej jest bardzo szerokie i bardzo różnie pojmowane. Pod pracą sezonową może kryć się praca w sezonie wakacyjnym, praca w sezonie wzmożonych zakupów świątecznych, praca w sezonie zbiorów określonych roślin albo po prostu praca na krótkoterminowym kontrakcie. Każda z tych prac z powodzeniem może być nazywana pracą sezonową. Dlatego również wiosną śmiało możemy szukać pracy sezonowej w Holandii. Trzeba pamiętać, że wiosna, jako czas szczególny, również na rynku pracy, rządzi się swoimi prawami.

Możliwości dla Polaków na holenderskim rynku pracy

Holenderski rynek pracy oferuje wiele różnorodnych ofert. Propozycje zatrudnienia kierowane są zarówno do rodowitych Holendrów, jak i zagranicznych pracowników – i ze znajomością języków obcych, i bez tej umiejętności. Można więc śmiało wybierać w zależności od posiadanej wiedzy, umiejętności czy upodobań. Dodatkowo ta dość spora konkurencja na rynku pracy sprawia, że pracodawcy oferują coraz bardziej atrakcyjne warunki. Zatrudnienie mogą znaleźć osoby w każdym wieku, poczynając od uczniów i studentów pragnących dorobić w trakcie wakacji, przez młodych pracowników podejmujących swoją pierwszą pracę, nieco starszych i doświadczonych pracowników, na seniorach kończąc. Na pracę w jakich branżach mogą liczyć Polacy wyjeżdżający do Holandii? Wachlarz jest bardzo szeroki. Przez okrągły rok poszukiwani są pracownicy magazynowi, specjaliści z zakresu ekonomii czy IT, ale również cieśle, stolarze, hydraulicy i spawacze. Sezonowo poszukiwani są pracownicy szeroko pojętej branży turystycznej i gastronomicznej, a więc kelnerzy, recepcjoniści, kucharze, barmani czy sprzedawcy do sklepów z pamiątkami. Niezmiennie największą popularnością wśród polskich pracowników cieszą się oferty pracy w ogrodnictwie.

Praca na wiosnę w Holandii

To właśnie praca w ogrodnictwie jest najbardziej popularnym i najlepszym wyborem pracy na wiosnę w Holandii. Polacy chętnie decydują się na podjęcie tego typu zatrudnienia. Wynika to z faktu, że praca w ogrodnictwie w Holandii ma wiele zalet i jest wdzięcznym zajęciem. Choć przyjęło się, że praca w ogrodnictwie i rolnictwie na terenie Holandii to przede wszystkim zbiory, to nie wszystko. Ogrodnictwo, również ogrodnictwo szklarniowe, to przede wszystkim opieka nad kwiatami. Zajęcia pracownika sprawującego pieczę nad roślinami kwitnącymi obejmują sadzenie, pielęgnację, a więc między innymi obrywanie i przycinanie liści, pakowanie roślin, etykietowanie kwiatów oraz przygotowywanie ich do wysyłki. Choć praca w ogrodnictwie wymaga pewnej wytrzymałości fizycznej, to nie wiąże się z wyczerpującym i mocno obciążającym przenoszeniem ciężarów. Dlatego też jest ona dostępna także dla osób starszych i kobiet. Pracownicy chwalą sobie pracę w ogrodnictwie, ponieważ daje ona dużą satysfakcję. Pozwala obserwować zmieniające się każdego dnia rośliny, podziwiać ich wzrost, a tym samym napawa dumą z wykonanej pracy. Jej efekty są łatwo zauważalne i wyjątkowo zadowalające. Ponadto praca w ogrodnictwie odbywa się wyłącznie na jedną – poranną – zmianę. Daje to pracownikom dość sporo czasu wolnego po wykonaniu swoich obowiązków, a także pozwala zachować stały rytm dnia, w przeciwieństwie do zmianowej pracy na magazynie. Ponadto ofert pracy w ogrodnictwie nie brakuje, szczególnie wiosną, a wynagrodzenie i warunki zatrudnienia są atrakcyjne. Dlatego jeśli poszukiwać wiosną jakiejś pracy w Holandii, to najlepiej w sektorze ogrodniczym.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn