Praca w Holandii dla Polaków przez cały rok – zarobkowy wyjazd w okresie zimowym?

Home / Poradnik
Praca w Holandii dla Polaków przez cały rok – zarobkowy wyjazd w okresie zimowym?

17

Styczeń 2020

Okres zimowy to dla wielu czas odpoczynku, zwolnienia tempa, a dla innych – wytężonej pracy oraz możliwość zyskania większego zarobku. Zima jest okresem, w którym wiele osób decyduje się na wyjazd do pracy za granicę. I choć wyjazdy w okresie wiosenno-letnim są zdecydowanie bardziej popularne, także zimą zagraniczny rynek pracy ma do zaoferowania ciekawe propozycje zatrudnienia. Do państw, gdzie pracy dla Polaków nie brakuje przez cały rok, należy między innymi Holandia.

Królestwo Niderlandów może poszczycić się obszernym rynkiem pracy, na którym oferty są dostępne przez cały rok, nie można zatem mówić o jego sezonowości. Zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy bynajmniej nie zanika tu wraz z końcem lata. Zmienia się co prawda ich struktura, gdyż polscy studenci, którzy chętnie pracują w Holandii w okresie letnim, wracają na uczelnie, ale powstałą lukę wypełniają inni pracownicy.

Praca dla Polaków w Holandii przez cały rok, czyli jakie branże nie odpoczywają w czasie zimy?

Zimą w Holandii pracę można znaleźć w wielu branżach. W halach i magazynach oraz hurtowniach jest ona dostępna przez cały rok i ta branża nie zwalnia obrotów również w czasie zimowych miesięcy. Ofert pracy dla Polaków nie brakuje także w branży ogrodniczej. Holandia jest znanym światowym producentem roślin doniczkowych, głównie kwiatów, które uprawia się w szklarniach bez względu na porę roku. W czasie zimy wykonywane są zazwyczaj prace pielęgnacyjne czy związane ze szczepieniem sadzonek.
Pełną parą pracuje również branża budowlana. Chociaż warunki pogodowe nie sprzyjają wznoszeniu nowych budynków, to przecież wykończenia wnętrz są prowadzone przez cały rok, a więc również w miesiącach zimowych. Przed świętami można liczyć na zatrudnienie w firmach kurierskich, a także w pracach związanych z produkcją stroików świątecznych czy podczas pielęgnacji i przygotowywania do sprzedaży drzewek choinkowych.
Warto pamiętać, że pracę w Holandii można podjąć też w czasie samych świąt. Ponadto wówczas można liczyć na wyższe wynagrodzenie.

Jak znaleźć zimą pracę w Holandii?

Ogłoszeń dotyczących ofert pracy w Holandii jest wiele, bez problemu można je wyszukać w internecie. Mimo to osobom, które nie znają języka, a także wszystkim tym, które na wyjazd do pracy za granicę decydują się po raz pierwszy, znalezienie odpowiedniej oferty może sprawiać trudność. Ponadto, chociaż holenderscy pracodawcy mają przyjazny stosunek do polskich pracowników, warto zyskać pewność, że znalezione zatrudnienie jest w pełni legalne, co pozwoli uniknąć trudnych do przewidzenia nieprzyjemnych sytuacji.
Taką pewność można uzyskać, nawiązując współpracę z polską agencją pośrednictwa pracy, która między innymi wyszuka ofertę zatrudnienia w Holandii dopasowaną do kwalifikacji oraz potrzeb danej osoby. W agencjach wszystkie oferty są dokładnie sprawdzane pod względem legalności. Można również liczyć na jasne sprecyzowanie wszelkich warunków – tak finansowych, jak również dotyczących obowiązków i zakwaterowania.
To ogromne ułatwienie, dzięki któremu można uniknąć niepotrzebnego stresu, ale również oszczędzić czas. Agencje pośrednictwa pracy w Holandii służą również pomocą w organizacji wyjazdu, kompletowaniu niezbędnych dokumentów czy podczas załatwiania formalności.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy w Holandii w okresie zimowym?

Holenderski klimat jest zbliżony do polskiego. Różnicą jest to, że wieją tu z reguły silniejsze wiatry, częściej pada deszcz, chociaż szczególnie siarczystych mrozów nie należy się raczej spodziewać. Tym niemniej, wyjeżdżając do pracy na kilka tygodni czy miesięcy, które przypadają w okresie zimowym, nie można zapominać o zabraniu ciepłej odzieży, odpowiedniego obuwia czy czapki oraz szalika. Chociaż praca nie będzie realizowana na zewnątrz, to podczas drogi na miejsce jej wykonywania ciepła odzież z pewnością będzie niezbędna.
Wyjazd do pracy do Holandii w okresie zimowym to nie tylko możliwość podreperowania swojego budżetu, ale również okazja na poznanie nieco innego oblicza tego kraju, który statystycznemu Polakowi kojarzy się zazwyczaj z tulipanami i wiatrakami. Taka decyzja może okazać się doskonałym rozwiązaniem – pod warunkiem, że zatrudnienie będzie legalne, a warunki finansowe jasno określone.

Ostatnie Porady

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn