Praca w Holandii bez znajomości języka – zgłoś się do biura pośrednictwa i zdobądź atrakcyjne zatrudnienie

Home / Poradnik
Praca w Holandii bez znajomości języka – zgłoś się do biura pośrednictwa i zdobądź atrakcyjne zatrudnienie

03

Lipiec 2019

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest warunkiem niezbędnym nie tylko w pracy za granicą. Większość atrakcyjnych ofert zawiera w wymaganiach dla kandydata wzmiankę o potrzebie umiejętności władania jednym lub nawet dwoma językami obcymi. Nic w tym dziwnego, gdyż młode pokolenie pracowników uczy się języków obcych od najmłodszych lat na równi z językiem polskim. Ale rynek pracy to nie tylko młodzi, dobrze wykształceni pracownicy. Czy w takim razie brak znajomości języka obcego skazuje nas na gorszą pracę za mniejsze pieniądze? W żadnym razie.

Znajomość języków obcych a znaczenie na rynku pracy

Młode pokolenie pracowników, które już odgrywa bardzo dużą rolę na rynku pracy, oraz ci, którzy dopiero na niego wchodzą, najczęściej nie mają problemu ze znajomością języka obcego. Nie zawsze jest to regułą. Choć właśnie ta grupa młodych pracowników w wieku poniżej 35 lat uczyła się przynajmniej angielskiego lub niemieckiego już od podstawówki, nie oznacza, że skutecznie się go nauczyła. Niektórym język zwyczajnie „nie wchodzi” i pomimo najszczerszych starań władanie nim nie jest możliwe. Oczywiście nie należy zapominać o osobach powyżej 40. roku życia, które także nadal mają bardzo duży udział w rynku pracy. Ta grupa z kolei musiała uczyć się języków obcych już w dorosłym życiu. Część z nich nie miała takiej okazji lub możliwości albo zabrakło im odpowiedniej motywacji. W tej grupie wiekowej najpopularniejszym znanym językiem obcym jest rosyjski, który znajduje zastosowanie w niektórych korporacjach robiących interesy we wschodniej Europie. Ale jak już wspomnieliśmy, nie jest regułą, że brak znajomości języka obcego dyskwalifikuje pracownika w staraniach o atrakcyjne stanowisko.

Język obcy a praca za granicą

Wydawać by się mogło, że poszukiwania pracy za granicą to zupełnie inna bajka, jeśli chodzi o wymagania pracodawców. Najczęściej pierwsze skojarzenie jest takie, że bez znajomości jakiegokolwiek języka znalezienie pracy za granicą jest absolutnie niemożliwe. Rzeczywistość jest nieco inna. Brak znajomości języka obcego nie tylko nie dyskwalifikuje kandydata w staraniach o pracę za granicą, ale nawet nie skreśla go przy poszukiwaniach szczególnie atrakcyjnych ofert. Warto zauważyć, że obecnie na zagranicznym rynku pracy pracodawcy najbardziej cenią sobie doświadczenie i wiedzę, ale nie tyle tę akademicką, co życiową i wynikającą z wykonywanej wcześniej pracy. Dlatego też nawet jeśli jedynym językiem, którym władacie, jest polski, to również możecie starać się o atrakcyjną i dobrze płatną pracę za granicą.

Jak znaleźć pracę za granicą bez znajomości języków obcych?

Jeśli już zdecydowaliśmy się poszukiwać pracy za granicą, to jak przedrzeć się przez wszystkie obcojęzyczne oferty pracy? Czego oczekują od nas pracodawcy, co nam oferują? Jak rozeznać się w tym wszystkim, skoro nie rozumiemy ani słowa? Niektórzy mogą powiedzieć, że z pomocą przyjdzie tłumacz Google, który sprytnie przetłumaczy każdą ofertę pracy. To nie wszystko. Bo jak napisać do pracodawcy poprawną gramatycznie wiadomość, tak żeby się nie skompromitować? Jak podpisać umowę, której nie rozumiemy? Przecież nie sposób w całości przepisać jej do tłumacza internetowego; również na te problemy istnieje skuteczne i dobre rozwiązanie. Odpowiedzią jest zgłoszenie się do biura pośrednictwa pracy. Biuro pośrednictwa pracy jest miejscem, gdzie każdy poszukujący pracy za granicą uzyska niezbędną pomoc, zarówno językową, jak i merytoryczną. Pracownik biura pośrednictwa pracy po przeprowadzeniu wstępnej rekrutacji znajdzie i zaproponuje kandydatowi oferty pracy odpowiednie dla niego pod względem jego oczekiwań, warunków fizycznych i posiadanej wiedzy oraz umiejętności. Następnie przeprowadzi przez cały proces zatrudnienia, wyjaśni wszystkie zawiłości prawne i objaśni umowę. Na dalszym etapie współpracy można liczyć na pomoc biura pośrednictwa również przy organizacji transportu i zakwaterowania na miejscu, za granicą. Warto pamiętać, że nawet po wyjeździe zatrudniony nie jest pozostawiony sam sobie. Skorzystanie z oferty biura pośrednictwa pracy jest doskonałym i wygodnym wyjściem, które pozwala zdobyć atrakcyjne i dobrze płatne zatrudnienie nawet bez znajomości języka obcego.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn