Oferty pracy w Holandii na jesień – podpowiadamy, co wybrać

Home / Poradnik
Oferty pracy w Holandii na jesień – podpowiadamy, co wybrać

01

Wrzesień 2019

Praca za granicą, również w Holandii, to nie tylko zatrudnienie wakacyjne czy kontrakt na cały rok. Jesień to także czas, kiedy na holenderskim rynku pracy można znaleźć sporo ofert zatrudnienia skierowanych do obcokrajowców. Polacy z powodzeniem znajdą zatrudnienie w wielu sektorach. Dodatkowo wraz z zakończeniem wakacji na zagranicznym rynku pracy robi się nieco luźniej. Warto wiedzieć, czego można się spodziewać i jakie oferty najlepiej wybrać. A także jak uwzględnić w poszukiwaniach wszystkie możliwe opcje oraz zdecydować się na najlepszą i najbardziej opłacalną ofertę.

1. Praca w Holandii w okresie jesienno-zimowym

Holandia to obszerny rynek pracy. Oferty dostępne są przez cały rok i ciężko tu mówić o wyraźnej sezonowości oraz zaniku zatrudnienia po zakończeniu wakacji. W okresie jesiennym i zimowym następuje pewne rozluźnienie na rynku pracy. Uczniowie i studenci, którzy w wakacje starają się dorobić, jesienią wracają do szkoły. Pozostawia to lukę, którą z powodzeniem mogą wypełnić pracownicy, którzy lato przeznaczyli na odpoczynek czy pracę w kraju. W okresie jesienno-zimowym rynek pracy obfituje w oferty pracy w halach produkcyjnych oraz różnego rodzaju składach czy magazynach i hurtowniach. Nie zamiera także ogrodnictwo. Holandia jest głównym dostawcą kwiatów – zarówno ciętych, jak i doniczkowych. W związku z tym popyt nie słabnie również jesienią. Aby możliwe było zapewnienie ciągłości sprzedaży i upraw, niezbędne jest zatrudnienie dodatkowych rąk do pracy również w sezonie jesiennym, a nawet zimą. Jak to działa? Oczywiście wraz ze spadkiem temperatur ciężko mówić o uprawie roślin pod gołym niebem. Ale w Holandii nie brakuje szklarni, które zajmują ogromne powierzchnie. Są to nowoczesne konstrukcje wyposażone w zaawansowane systemy nawadniania. Wykorzystują również naturalne ciepło i promienie słoneczne, niezależnie od czynników atmosferycznych. W szklarniach stworzony jest swego rodzaju mikroklimat, który przez cały rok zapewnia roślinom optymalne warunki do wzrostu i rozwoju. Oczywiście, niezależnie od stopnia zaawansowania technologicznego, uprawy potrzebują także ludzkiej ręki oraz troski. I właśnie w tym miejscu pojawia się wiele ofert pracy w sezonie jesienno-zimowym.

2. Dla kogo praca w Holandii po sezonie?

Przyjęło się, że pełne zapotrzebowanie na prace sezonowe przypada na okres wakacyjny. Ale warto pamiętać, że w zależności od branży sezon może być definiowany różnie. O ile rolnictwo i ogrodnictwo na świeżym powietrzu, nie szklarniowe, rzeczywiście potrzebuje najwięcej rąk do pracy w okresie wiosenno-letnim, o tyle są również oferty, które największy rozkwit przeżywają w okresie jesienno-zimowym. Jest to ściśle uzależnione od specyfiki pracy czy też zmieniającego się popytu na konkretne towary o różnych porach roku. Ważne jest także to, że jesienią praca za granicą nie ogranicza się wyłącznie do ciężkich zajęć fizycznych zarezerwowanych dla mężczyzn czy osób młodych, kobiety z pewnością także znajdą coś dla siebie. Należy pamiętać, że zawsze w procesie rekrutacji i podczas wyboru oferty pracy za granicą można zweryfikować, czy będzie to zajęcie dopasowane pod względem umiejętności, czy warunków fizycznych. Doskonałym rozwiązaniem jest zwrócenie się do pracowników biura pośrednictwa pracy. Specjaliści od rekrutacji za granicę mają do dyspozycji szeroki wachlarz ofert, są dokładnie zaznajomieni ze specyfiką pracy i wymaganiami, które są stawiane przed kandydatami na konkretnych stanowiskach. Wiedza w obszarze zatrudnienia za granicą pozwala im z łatwością znaleźć i dobrać ofertę do konkretnego kandydata. Leży to w interesie biura pośredniczącego w zatrudnieniu oraz kandydata do pracy, jak i samego pracodawcy. Taka współpraca owocuje zadowoleniem zarówno holenderskiego pracodawcy, który zatrudnia ludzi dobranych do konkretnej pracy, jak i samych pracowników, którzy wiedzą, że nie podejmują pracy za granicą ponad siły i ponad swoje możliwości.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn