Legalnie i na dobrych warunkach – pracuj w Holandii

Home / Poradnik
Legalnie i na dobrych warunkach – pracuj w Holandii

10

Grudzień 2018

Możliwość uzyskania wyższych zarobków jest najczęściej podawanym czynnikiem skłaniającym Polaków do wyjazdu za granicę w poszukiwaniu pracy. W Holandii w wielu zawodach można uzyskać znacznie wyższe wynagrodzenie niż w Polsce, a oferty pracy są zróżnicowane. Realne jest uzyskanie atrakcyjnego zatrudnienia nawet bez znajomości języka holenderskiego i posiadania doświadczenia zawodowego.

Praca w Holandii – czego należy się wystrzegać?

Znalezienie legalnego zatrudnienia, które będzie spełniało nasze oczekiwania, nie jest proste. Osoby, które jadą za granicę po raz pierwszy, mogą mieć z tym problemy. Ponadto czyhają na nie także pewne niebezpieczeństwa.

Problemy ze znalezieniem legalnego zatrudnienia to pierwsza rzecz, z którą należy się liczyć, jeśli wyjeżdżamy do Holandii na własną rękę. Oczywiście nie każdy musi mieć przysłowiowego pecha i trafić na nieuczciwego pracodawcę, ale takie zagrożenie zawsze istnieje. Często przecież słyszy się o fatalnych warunkach pracy, zakwaterowaniu, które nie spełniało podstawowych standardów czy problemach z wyegzekwowaniem swojego wynagrodzenia. W przypadku pracownika zagranicznego, nieznającego kraju i tamtejszego prawa, jest to sytuacja nie do pozazdroszczenia.

Z tego powodu coraz więcej osób wyjeżdżających do pracy za granicę korzysta z pomocy profesjonalnych agencji zatrudnienia. Mogą wówczas liczyć przede wszystkim na to, że praca, do której trafią, będzie legalna, a wynagrodzenie wypłacane w terminie i w wysokości, na którą opiewa umowa o pracę. Poza tym agencja pośrednictwa udziela wsparcia polskim pracownikom przebywającym za granicą, a także dokładnie sprawdza, jak holenderski pracodawca wywiązuje się ze swoich obowiązków, jeszcze zanim skieruje do niego polskiego pracownika.

Pracuj w Holandii, korzystaj z usług sprawdzonych pośredników

Dobra, profesjonalna agencja pracy za granicą nie ma nic do ukrycia. Na jej stronie internetowej można znaleźć wszystkie podstawowe informacje, jak adres, telefon, a także zasady działania. Oczywiście funkcjonowanie agencji musi być poparte odpowiednimi certyfikatami, a to można sprawdzić na stronie Ministerstwa Gospodarki. Kierowanie do pracy w Holandii za pośrednictwem agencji zatrudnienia odbywa się wyłącznie bezpośrednio do pracodawcy zagranicznego na podstawie pisemnej umowy zawieranej przez te agencje z osobami kierowanymi.

Biura pośrednictwa pracy za granicą nie mogą także pobierać pieniędzy za swoje usługi. Jedynymi opłatami, które są należne agencji zatrudnienia, są kwoty z tytułu faktycznie poniesionych kosztów, a więc dojazdu oraz powrotu pracownika czy opłaty za tłumaczenie dokumentów.

Bezpiecznie, legalnie, opłacalnie, wygodnie, czyli praca w Holandii dla Polaków

Bezpieczna i legalna praca, godziwe oraz terminowo wypłacane wynagrodzenie, przestrzeganie praw pracownika i ubezpieczenie – to podstawowe czynniki, które przemawiają za skorzystaniem z ofert biur pośrednictwa. Kolejnym argumentem jest brak zbędnych formalności, jasne warunki zatrudnienia, a także bardzo często możliwość zakwaterowania w Holandii, które wiąże się z niewielkimi kosztami, jest położone blisko miejsca pracy i spełnia wszelkie standardy.

Przy wyjeździe za granicę, zwłaszcza na dłużej, jest istotne, aby miejsce, do którego będziemy wracać po pracy, było wygodne i dawało możliwość wypoczynku i odprężenia. Korzyścią, o której warto pamiętać, jest także ta, że otaczać nas będą rodacy – a więc będziemy mogli porozmawiać, nawiązać przyjaźnie, a także liczyć na pomoc innych polskich pracowników.

Zapotrzebowanie na pracowników w Holandii jest bardzo duże w całym kraju. Decydując się na legalną pracę za pośrednictwem sprawdzonej agencji, możesz być pewien, że żadne problemy z wynagrodzeniem czy łamaniem praw pracownika nie będą cię dotyczyć.

Agencja zatrudnienia posiada w swoje bazie wiele ofert pracy i z pewnością znajdzie dla ciebie taką, która będzie dostosowana do twoich potrzeb oraz możliwości. W odróżnieniu od poszukiwań na własną rękę praca w Holandii przez agencję daje pewność zarobku i uczciwych warunków zatrudnienia.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn