Kierunek Holandia – praca dla Polaków za granicą

Home / Poradnik
Kierunek Holandia – praca dla Polaków za granicą

20

Marzec 2019

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od wielu lat, a dla Polaków możliwość pracy za granicą nie jest niczym nowym. Legalna praca za granicą wciąż jest bardzo atrakcyjna i wielu rodaków korzysta z takiej możliwości. Niezmiennie, zaraz obok Niemiec, to Holandia jest najczęstszym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków. Dlaczego kraj tulipanów i wiatraków jest dla nas tak pociągający zarobkowo? Ponieważ oferuje uczciwe zarobki, legalne zatrudnienie i dobre warunki do życia.

Polak cennym pracownikiem w Holandii

Holenderscy pracodawcy coraz częściej zdecydowani są na podpisywanie długoterminowych umów z polskimi pracownikami. Jako naród przez lata wyrobiliśmy sobie opinię pracowników uczciwych, pracowitych i sumiennych. Jest to sytuacja korzystna dla obu stron. Pracodawcy zyskują dobrego pracownika na dłuższy czas, a pracownik – stabilne, legalne zatrudnienie na dobrych warunkach i za uczciwe pieniądze. Wszystkie te cechy powodują, że Holandia jest często i chętnie wybieranym celem wyjazdów zarobkowych. Dodatkowo do tej pory znajomość języka (chociaż w niewielkim stopniu) kraju, w którym chcielibyśmy pracować, była obowiązkowa. Wymóg ten sprawiał, że przeszkodą nie do pokonania dla wielu osób była bariera językowa. Stale zwiększające się zapotrzebowanie na pracowników spowodowało, że pracodawcy mimo wszystko dostosowują miejsca pracy do osób bez znajomości języka. W tym miejscu pojawia się krajowy koordynator, który zadba o interes pracownika i pozwoli mu wygodnie komunikować się z pracodawcą. Jest to szczególnie przydatne dla osób pragnących pracować w Holandii, gdyż język niderlandzki nie jest szczególnie popularny i niewiele osób może pochwalić się jego znajomością.

Holandia doskonałym miejscem do pracy i do życia

Duże znaczenie przy wyborze kraju, w którym będziemy pracować, ma nastawienie rdzennych mieszkańców danego państwa. Niemcy coraz mniej przychylnym okiem patrzą na emigrantów. W Wielkiej Brytanii po Brexicie nastroje są jeszcze bardziej nieprzyjemne. Natomiast w Holandii od samego początku, gdy tylko rozpoczęły się emigracje zarobkowe, przyjezdni są niezmiennie mile widziani przez Holendrów. Pozostają oni otwarci na obcokrajowców, a to sprawia, że Holandia staje się jeszcze lepszym miejscem do pracy. Zarówno Polacy, jak i inni emigranci zarobkowi czują się w Holandii bezpiecznie oraz pewnie.

Praca w Holandii to także możliwość rozwoju

Holenderscy pracodawcy myślą o swoich rodakach jako pracownikach równie poważnie, co o pracownikach zagranicznych. Powoduje to, że Polacy wyjeżdżający do pracy w Holandii otrzymują możliwość rozwoju. Od kilku lat Polak nie jest już jedynie pracownikiem fizycznym od najgorszych prac. Coraz częściej można zaobserwować naszych rodaków na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Wiąże się to z lepszymi zarobkami, a jednocześnie daje pracownikom na niższych szczeblach perspektywę awansu. W naszym kraju z każdym rokiem płaca minimalna wzrasta nieznacznie. W Holandii podwyżki te są większe. Dzięki temu rok do roku wyjazd do pracy w Holandii wiąże się z coraz większymi pensjami.

Emigracja zarobkowa? Najlepiej do Holandii

Holenderski rynek pracy nieustannie się rozwija a Holendrzy poszukują nowych pracowników. Oferty pracy są niebywale wszechstronne. Powoduje to, że możliwość znalezienia pracy ma każdy – niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. Pracownicy dzielą się między sobą opiniami o zatrudniających, a holenderscy pracodawcy słyną z tego, że dbają o swoich zatrudnionych. W Holandii pracownicy mogą liczyć na atrakcyjne zarobki, stabilne, legalne zatrudnienie i dobre warunki pracy. Oprócz tego mają również możliwość awansu, o którym już wspominaliśmy. Według informacji GUS, a także badań prowadzonych przez internetowe portale specjalizujące się w wyszukiwaniu pracy, zainteresowanie zagranicznymi ofertami pracy wciąż rośnie. I choć ofert z Holandii pojawia się znacznie mniej niż na przykład z Niemiec, to te holenderskie są znacznie chętniej wybierane. Znaczący wpływ na to mają wszystkie wspomniane już tutaj czynniki.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn