Czy praca w Holandii się opłaca i czy jest bezpieczna?

Home / Poradnik
Czy praca w Holandii się opłaca i czy jest bezpieczna?

05

Luty 2019

Każdemu wyjazdowi za granicę towarzyszą wątpliwości. Niezależnie od tego, czy jest to wyjazd turystyczny, czy też zarobkowy. Kiedy wyjeżdżamy za granicę, aby tam pracować, wątpliwości jest więcej. Podstawowe z nich to pytania, czy nasz wyjazd jest bezpieczny oraz czy będzie dla nas opłacalny. Wystarczy tylko odpowiednio dokładnie wszystko sprawdzić i dobrze się przygotować.

Po zarobek do Holandii

Pracownicy z różnych krajów, w tym z Polski, mają do dyspozycji na terenie Holandii wiele różnych stanowisk. W zależności od tego, jakiego rodzaju pracę wykonujemy, wynagrodzenie jest inne. Trzeba zauważyć, że wypłata w euro nadal jest dla Polaków bardziej atrakcyjna niż wynagrodzenie w złotówkach oferowane przez polskich pracodawców. Jeśli natomiast chodzi o stanowisko pracy, to warto szukać takiej, która oprócz godziwych pieniędzy da nam możliwość zatrudnienia w dobrych i komfortowych warunkach. Pracownicy zaliczający się do kadry specjalistycznej, o wysokich kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu, mogą liczyć na dobrze płatną i wygodną pracę biurową. Jeśli nie jesteśmy w tej grupie, to możemy liczyć na przykład na pracę w ogrodnictwie.

Czy praca w Holandii się opłaca?

Wyjeżdżając do pracy do Holandii, pytanie o opłacalność stawia się najczęściej na pierwszym miejscu. Ważne jest dla nas, aby opuszczenie ojczyzny wiązało się z konkretnymi zyskami. Dlatego też dokładnie przeliczamy oferowane wynagrodzenie. Następnie staramy się zestawić je z kosztem utrzymania, aby oszacować przewidywaną kwotę, którą będziemy mogli odłożyć w formie oszczędności. Oczywiste jest, że musimy pamiętać o niezbędnych wydatkach, takich jak na przykład opłata za zakwaterowanie oraz fundusze na wyżywienie. Nie są to z reguły duże kwoty. Ponadto holenderskie firmy, z którymi współpracujemy, oferują bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Dzięki temu taki wyjazd zarobkowy z pewnością się opłaca.

Bezpieczeństwo w Holandii

Doniesienia o aktach wandalizmu i napaściach, do których dochodzi za naszymi zachodnimi granicami, nieco studzą entuzjazm związany z wyjazdem do pracy za granicę. Zaraz po pytaniu o opłacalność pracy w Holandii stawiamy kwestię naszego bezpieczeństwa. Tutaj weźmy pod uwagę fakt, że Polacy wyjeżdżają do pracy do Holandii od wielu lat. Wyjazdy te zostały zapoczątkowane przez otwarcie granic w ramach zjednoczonej Europy. Z czasem Polacy zaczęli wyjeżdżać coraz śmielej i chętniej. I choć akty przemocy względem emigrantów zarobkowych występowały w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, to w Holandii takie sytuacje nigdy nie miały miejsca. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim Holandia jako kraj – i jako naród są bardzo otwarci. Z chęcią przyjmują każdego, kto chce wspomóc i zasilić ich gospodarkę. Dodatkowo Holandia od lat jest wielokulturowa i Holendrzy zdążyli się już przyzwyczaić do różnorodności wśród mieszkańców swojego kraju.

Dodatkowe korzyści z pracy w Holandii

Znajdując zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracy, możemy liczyć na wiele dodatkowych korzyści. Najważniejsze, że otrzymujemy opiekę rekrutera, który pomoże nam znaleźć odpowiednią dla nas pracę, a później przeprowadzi przez cały proces zatrudnienia u holenderskiego pracodawcy. Dodatkowo mamy pewność, że praca jest całkowicie legalna, a dzięki temu jako pracownicy jesteśmy chronieni wszelkimi przepisami i otrzymujemy pełnię praw z tym związanych. Do praw tych należy również przywilej skorzystania z płatnego urlopu, podobnie jak w Polsce. Z legalnością pracy wiąże się również możliwość przystąpienia do programu emerytalnego. Daje to Polakom takie same prawa do emerytury, jak obywatelowi Holandii. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, widać wyraźnie, że praca w Holandii jest nie tylko bezpieczna, ale także niebywale opłacalna. A długoterminowe zatrudnienie niesie ze sobą jeszcze więcej korzyści.

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn