Praca w Holandii
w sektorze ogrodniczym

Image is not available

Dołącz do nas !

previous arrow
next arrow
Slider

Agencja pośrednictwa pracy za granicą Beyond Resources Sp. z o.o

Beyond Resources Sp. z o.o. jest agencją pracy za granicą, działającą zgodnie z zasadami obowiązującymi według certyfikatu nadanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, numer referencyjny agencji: 11656. Zajmujemy się rekrutacją pracowników do pracy w Holandii,
głównie w sektorze ogrodniczym.
Oferujemy zatrudnienie całoroczne oraz sezonowe.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Rekruterami:

668-001-737 lub 730-891-910

lub osobiście do siedziby naszego biura w Olsztynie:

ul. Zbigniewa Herberta 14/23
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Beyond Resources

O NAS

Beyond Resources jest agencją pracy za granicą. Współpracujemy z holenderską firmą AUB van Bergen B.V. funkcjonującą na rynku od blisko 30 lat.

Przyjmujemy zgłoszenia od kandydatów z całej Polski. Oferujemy legalną pracę za granicą. Pracę w Holandii można podjąć sezonowo (na 3 miesiące) lub też na dłuższy okres czasu. Większość firm, do których rekrutujemy, oferuje zatrudnienie przez cały rok.

Nasi pracownicy co tydzień otrzymują aktualne oferty pracy. Każda oferta zawiera informację w jakim sektorze jest dana praca (np. ogrodniczym), gdzie będzie wykonywana, kiedy jest planowany wyjazd oraz jakie warunki zakwaterowania i ubezpieczenia zapewnia pracodawca Holenderski. Ważnymi informacjami są również: w jakim wymiarze godzinowym praca będzie wykonywana (np. praca na jedną poranną zmianę lub w systemie zmianowym), na jak długo przewidziana jest praca oraz czy istnieją wymagania ze strony pracodawcy dotyczące np. znajomości języków obcych, doświadczenia w danej pracy lub posiadania aktualnych uprawnień do prowadzenia samochodu. Nasi rekruterzy pomagają wszystkim zainteresowanym Kandydatom skompletować dokumenty niezbędne do podjęcia pracy w Holandii.

HOLANDIA

Holandia to stosunkowo niewielki kraj, o powierzchni niecałych 42 tys. km2. Królestwo Niderlandów podzielone jest na 12 prowincji. Administracyjną stolicą Królestwa Niderlandów jest Haga, a konstytucyjną – Amsterdam. Najważniejszą i największą dziedziną gospodarki są usługi. Trzykrotnie mniej ludzi pracuje w przemyśle , a jeszcze mniej w rolnictwie, choć Holandia zajmuje trzecie miejsce na świecie jeśli chodzi o eksport produktów rolnych (są to przede wszystkim kwiaty oraz warzywa cieplarniane – pomidory, ogórki, papryka). Holenderski rynek pracy jest stabilny i takie też oferuje zatrudnienie.

Niezwykle rzadkie są przypadki wyzysku, czy łamania praw pracowniczych. Holenderskie prawo pracy reguluje wszystkie kwestie związane z zatrudnieniem oraz stosunkami na linii pracodawca – pracownik, zarówno jeśli chodzi o rodowitych Holendrów, jak i imigrantów.

Najbezpieczniejszym sposobem szukania i podejmowania pracy w Holandii jest skorzystanie z usług agencji pracy, które najczęściej załatwiają w imieniu Kandydata większość formalności, w tym kwestię wynajęcia pokoju / mieszkania z możliwością zakwaterowania oraz kwestię transportu z Polski do Holandii.

Beyond Resources
Beyond Resources

PRACA W HOLANDII

Osoby poszukujące pracy za granicą w ogrodnictwie bardzo często jako kraj docelowy wybierają Holandię. W kraju tym można z łatwością znaleźć zatrudnienie w pracy szklarniowej przy pielęgnowaniu kwiatów ciętych i doniczkowych oraz różnego rodzaju roślinach ozdobnych. Wiele firm oferuje również pracę przy zbiorach oraz sortowaniu rozmaitych owoców i warzyw.

Większość ofert pracy w sektorze ogrodniczym to oferty pracy bez znajomości języka. Przeważająca ilość ogłoszeń dotyczy pracy od zaraz. Zatrudnienie znajdą zarówno osoby poszukujące całorocznego zatrudnienia jak również pracy sezonowej lub pracy na wakacje. Posiadamy również oferty pracy dla par za granicą.

SOFI / BSN

Jest to holenderski numer, który służy do identyfikacji podatkowej. Składa się on z dziewięciu cyfr i jest odpowiednikiem polskiego numeru NIP. Dopiero po nadaniu tego numeru pracownik może otrzymać pierwszą wypłatę. Wynagrodzenie jest wypłacane pracownikom przelewem na konto bankowe.

Czas oczekiwania na wyrobienie numeru SOFI to około 2 tygodnie. Numer ten jest wyrabiany tylko jeden raz i można z niego korzystać przez całe życie. Osobom, które po raz pierwszy podejmują pracę w Holandii, Koordynatorzy pomagają w załatwieniu wszelkich formalności związanych z nadaniem tego numeru.

PRACA W SEKTORZE OGRODNICZYM

Agencja pracy Beyond Resources Sp z o.o. posiada rozmaite oferty pracy, głównie w sektorze ogrodniczym. Posiadamy oferty pracy w Holandii w szklarni przy kwiatach ciętych i doniczkowych lub przy zbiorach owoców lub warzyw. Szklarnie znajdują się w okolicy w okolicach Hagi i Rotterdamu na tzw. Westlandzie.

Praca obejmuje cały proces produkcji kwiatów ciętych lub doniczkowych – od momentu sadzenia, poprzez prace pielęgnacyjne (obrywanie i przycinanie liści), aż po pakowanie i etykietowanie kwiatów gotowych do wysyłki. Praca jest na jedną poranną zmianę. Pracodawcy oferują możliwość pracy od poniedziałku do piątku oraz w soboty. Niedziele są wolne od pracy.

Beyond Resources
Beyond Resources

ZAROBKI

Oferujemy atrakcyjne warunki pracy. Stawka podstawowa to 10,05 euro brutto/godzinę. Stawka ta dotyczy osób, które mają ukończone 21 lat. W Holandii w pracy szklarniowej obowiązuje tzw. „wiekówka”, na mocy której osoby od 18 do 21 roku życia mają niższą stawkę godzinową (stawki podane są na naszej stronie internetowej w zakładce WARUNKI OGÓLNE).

Istnieje również możliwość pracy w godzinach nadliczbowych, które są płatne 135 % stawki podstawowej. Dotyczy to zarówno godzin dodatkowych w tygodniu jak i pracy w soboty.

Wynagrodzenie jest wypłacane cotygodniowo, przelewem na konto pracownika. W każdym tygodniu wynagrodzenie może różnić się w zależności od ilości wypracowanych godzin podstawowych oraz nadliczbowych.

Jeżeli pracownik korzysta z firmowego zakwaterowania lub ubezpieczenia, wówczas opłat dokonuje również cotygodniowo, po otrzymaniu wypłaty.

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie są to domy murowane lub mieszkania, w których zazwyczaj mieszka od 6 do 8 osób. Są to standardowe lokale mieszkalne zawierające wyposażoną kuchnię wraz z kilkoma lodówkami, łazienką (pralkami) oraz częścią wspólną w postaci pokoju dziennego lub ogrodu w przypadku domów. W miejscu zamieszkania pracownicy mają dostęp do Internetu oraz do polskiej telewizji.

Dojazd do pracy z miejsca zakwaterowania i z powrotem zapewnia pracodawca i nie pobiera z tego tytułu dodatkowych opłat.

Zdjęcia przykładowych mieszkań znajdują się w zakładce GALERIA – ZAKWATEROWANIE.

Beyond Resources
Beyond Resources

TRANSPORT

Każdy pracownik samodzielnie może zadecydować o wyborze środka transportu z Polski do Holandii. Można skorzystać z samodzielnego dojazdu do Holandii (prywatnym samochodem, autokarem lub busem) jak również możemy zorganizować firmowy transport.

Współpracujemy z kilkoma przewoźnikami, którzy swoim zasięgiem obejmują większość terytorium Polski. Ceny biletów wynoszą od 60 do 85 euro w zależności od tego z jakiego rejonu Polski jest wyjazd.

Za transport można zapłacić u kierowcy gotówką (w złotówkach lub w euro).

PROCES REKRUTACJI

Jesteś zainteresowany podjęciem współpracy z naszą agencją pośrednictwa pracy? Zapraszamy osobiście do biura w Olsztynie, ul. Zbigniewa Herberta 14/23. Pracujemy w godzinach od 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku.

Osoby, które są spoza Olsztyna mogą zarejestrować się na naszej stronie internetowej. W zakładce ZGŁOSZENIE DO PRACY znajduje się kwestionariusz osobowy oraz lista dokumentów wymaganych podczas rejestracji.

Aktualne oferty pracy za granicą otrzymujemy od holenderskiego pracodawcy co tydzień. Po otrzymaniu takiego zamówienia kontaktujemy się z kandydatami spełniającymi kryteria oferty.

Beyond Resources

Beyond Resources Sp. z o.o.
10-686 Olsztyn, ul. Zbigniewa Herberta 14/23
NIP: 739-386-92-98 REGON: 281618765

Współadministrowanie Danymi

Polityka Prywatności

Projektowanie stron internetowych Olsztyn